Mandevilla - dipladenia pomoc

Dobrý den, mesiac dozadu som kúpila 2 dipladenie. Tej jednej sa krásne darí, rastie, kvitne vsetko v poriadku. A tá druhá ako keby usycha, listy jej opadávaju, neprima vodu. Polievala som ich spočiatku rovnako, teraz uz tyzden nie pretoze ta co sa jej nedarí má stále substrát vlhky. Som zúfalá nevien co robit, ci ju mam skúsiť presadit alebk sa zmieriť s tym že vykape. Prosím poraďte mi. 

Fórum: 

Túto rastlinku nepestujem, takže moju radu treba brať s rezervou. Rastlinku treba vybrať z kochlíka a skontrolovať korene. Je možné, že koreň uhnil. Ak áno, ostrihať všetko hnilé. Ak ostali zvyšky zdravého koreňa, znovu zasadiť (do menšieho kochlíka) a zakrátiť korunku.

Ďakujem 

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.