Akú robotickú kosačku kúpiť?

Už sa aj v našich končinách čoraz viac začínajú využívať robotické kosačky, aby sme dosiahli ideálny trávnik v každom ročnom období. Rozmýšľate nad kúpou robotickej kosačky a neviete sa rozhodnúť, ktorá značka a typ je pre Vás ideálny? Pri kúpe robotickej kosačky treba zvážiť pár parametrov, aby ste kúpili tú pravú.

Rozloha trávnika

Pri výbere kosačky treba hlavne poznať veľkosť záhrady. Nezabudnite, že výrobcovia udávajú výkon kosačky na rovinatom teréne. Pokiaľ máte nejaký ten kopček v záhrade, údaj s výkonom kosačky treba brať s rezervou. Ak máte teda trávnik zvlnený alebo máte na ňom kríky, treba si vybrať kosačku s vyšším výkonom. Ak máte na svojom pozemku strmé svahy, treba si vybrať kosačku s dobrou trakciou a výkonom. A nezabudnite, že robotické kosačky dneska už kosia aj počas dažďa, takže musí mať aj dobrú priľnavosť.

 

Viac tu: Akú robotickú kosačku kúpiť?

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.